Microsoft pozywa Funmobile za phishing w Live Messenger

Microsoft pozwał firmę Funmobile z Hong Kongu za phishing, którego ta rzekomo dopuściła się podczas reklamowania swoich produktów w komunikatorze Microsoft Live Messenger.

Pozew przeciwko Funmobile dotyczy rozpowszechniania za pomocą komunikatora Microsoft Live Messenger tysięcy wiadomości spamowych reklamujących dzwonki, tapety i inne produkty znajdujące się w ofercie firmy z Hong Kongu. Microsoft domaga się zatrzymania procederu i odszkodowania.

W szczegółach pozwu znajdujemy informację, że Funmobile oraz podległa jej Mobilefundster przesyłały za pomocą Microsoft Live Messenger tysiące wiadomości z linkami do stron wyłudzających informacje od użytkowników. Internauta, który trafił na witrynę, proszony był o podanie loginu MSN (e-mail) oraz hasła. Dzięki temu miał zostać zarejestrowany do "Przyjaznej platformy komunikacyjnej, która pozwala na darmowe poznanie się". Następnie Funmobile miało pobierać wszystkie kontakty MSN użytkownika i wysyłać do nich tę samą informację. Sposób ten jest niezwykle skuteczny, ponieważ osoby aktywne w serwisach Web 2.0 zwykle ufają linkom i wiadomościom od swoich znajomych.

"Użytkownicy Windows Live nie powinni nigdy udostępniać swojego Windows Live ID oraz hasła" - ostrzega Tim Cranton.

Funmobile nie komentuje sprawy.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl