Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft: pozew o bezprzewodowe e-maile

Koncern Microsoft po raz kolejny został oskarżony o nieautoryzowane korzystanie z opatentowanej technologii. Tym razem oskarżycielem jest amerykańska firma Visto, która zarzuca gigantowi z Redmond, że w oprogramowaniu Windows Mobile 5.0 nielegalnie wykorzystał opatentowane przez nią rozwiązania.

Przedmiotem sporu są patenty, związane z korzystaniem z poczty elektronicznej za pomocą telefonów komórkowych i wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych. Pozew w tej sprawie został już złożony w Sądzie Okręgowym w Teksasie.

Przedstawiciele Visto domagają się od Microsoftu wypłacenia odszkodowania (jego wysokości na razie nie podano) oraz natychmiastowego zaprzestania dystrybucji oprogramowania, w którym wykorzystano opatentowane rozwiązania - chodzi o system operacyjny dla urządzeń przenośnych Windows Mobile 5.0.

Firma oskarżyła również Microsoft o nieuczciwe praktyki biznesowe, polegające na wykradaniu rozwiązań technologicznych tworzonych przez małe firmy i późniejszym "uciszaniu" ich pretensji sowitymi odszkodowaniami.

Rzecznik Microsoftu na razie nie skomentował zarzutów Visto.