Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft powstrzyma 'wycieki'?

Koncern zamierza zaimplementować do swojego następnego systemu operacyjnego technologię, która uniemożliwi kopiowanie danych z korporacyjnych sieci i komputerów na przenośne nośniki pamięci - np. zewnętrzne dyski, 'klucze' USB czy przenośne odtwarzacze audio (takie, jak np. iPod).

Nowe zabezpieczenia pojawią się w zapowiadanym na 2006 r. systemie Longhorn - poinformowali na konferencji Intel Developer Forum przedstawiciele Microsoftu. Tłumaczą oni, że decyzja o zaimplementowaniu zabezpieczeń do systemu podyktowana została pojawiającymi się od jakiegoś czasu głosami, iż przenośne nośniki, które bez problemu można podłączyć do każdego komputera wyposażonego w port USB, często służą do wykradania z korporacyjnych sieci cennych danych. Firma postanowiła więc odpowiedzieć na apele użytkowników i udostępnić rozwiązania, które mają zdecydowanie utrudnić nieuczciwy proceder.

Nowa technologia będzie rozszerzeniem systemu Plug and Play - ma ona umożliwić precyzyjne kontrolowanie, jakie dane może kopiować na przenośne i bezprzewodowe urządzenia określony użytkownik.

Przedstawiciele Microsoftu zastrzegli również, że pewne rozwiązania, umożliwiające kontrolowanie tego, co jest kopiowane na dyski USB, zaimplementowano juz do Service Packa 2 dla Windows XP (SP2 dla angielskiej wersji Windows XP pojawił się w połowie sierpnia, polska wersja dodatku ma zostać udostępniona jutro).