Microsoft podpisze umowę z Verizon?

Wall Street Journal donosi jakoby firma Microsoft była coraz bliżej podpisania umowy z Verizon Wireless. Przedmiotem porozumienia ma być domyślny dostawca usługi wyszukiwania w telefonach komórkowych.

Warunki ostatecznego porozumienia są jeszcze negocjowane. Na obecną chwilę wiadomo, że Microsoft podzieli się z firmą Verizon wpływami z reklam jakie pojawiają się przy wpisaniu określonego terminu wyszukiwania. Nieoficjalnie mówi się o kwocie rzędu 550 do 650 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że jest to ponad dwa razy więcej niż jeszcze niedawno oferował Google.

Niezależnie od tej umowy Microsoft negocjuje z firmą Verizon wyposażenie większej ilości telefonów w system operacyjny Windows Mobile. Niewiadomo jednak na razie czy gigant z Redmond zapłaci za używanie swojego systemu czy po prostu zaoferuje go Verizonowi za darmo.

Eksperci szacują, że łączna wartość obydwu porozumień może wynieść około 1 miliarda dolarów. Żadna z zainteresowanych spółek nie zdecydowała się jeszcze na oficjalne skomentowanie tej sprawy.