Microsoft - pała z Photoshopa i oskarżenie o rasizm

Microsoft zmienił grafikę reklamującą usługi biznesowe na polskiej stronie internetowej firmy w ten sposób, by zamiast czarnoskórego mężczyzny widoczna była osoba o jasnym kolorze skóry. Sytuacja wzbudziła wielkie poruszenie wśród internautów, którzy wytykają firmie nie tylko zachowanie bliskie rasizmowi, ale również... Niezbyt profesjonalne użycie Photoshopa. Microsoft już przeprosił za wpadkę.

Oryginalna reklama usług biznesowych oferowanych przez Microsoft jest umieszczona na amerykańskiej stronie firmy i przedstawia trzy osoby: Azjatę, Murzyna oraz białą kobietę. Grupa siedzi przy stole konferencyjnym i prawdopodobnie ogląda prezentację biznesową:

Microsoft - pała z Photoshopa i oskarżenie o rasizm

W polskiej wersji tej samej reklamy Microsoft podmienił głowę czarnoskórego mężczyzny i w końcowym efekcie zaprezentował osobę białą.

Microsoft - pała z Photoshopa i oskarżenie o rasizm

Po licznych nieprzychylnych Microsoftowi komentarzach internautów, które błyskawicznie pojawiły się w Sieci, firma podmieniła zdjęcie w polskiej wersji reklamy na oryginalną.

Microsoft przeprosił za zaistniałą sytuację. Lou Gellos, rzecznik koncernu, dodał, że firma szczegółowo bada tę sprawę.

Przygotowaliśmy dla Was całą galerię podobnych wpadek "mistrzów" Photoshopa. Zobaczcie, co może spowodować chwila nieuwagi.

Aktualizacja: 27 sierpnia 2009 16:07

Do artykułu dodaliśmy galerię innych wpadek "mistrzów" Photoshopa.