Microsoft otwiera swój komunikator

Gigant z Redmond poinformował, że zamierza umożliwić użytkownikom, którzy korzystają z biznesowej wersji komunikatora Microsoftu, wysyłanie wiadomości do osób używających programów AOL i Yahoo! - podała agencja Reuters.

Możliwość "połączenia" komunikatorów ma zostać zaimplementowana w najnowszej wersji biznesowego programu Microsoftu - Live Communications Server – która będzie dostępna pod koniec bieżącego roku. Użytkownicy będą mogli swobodnie wysyłać wiadomości do osób korzystających z komunikatorów AOL i Yahoo!

Nie oznacza to jednak, że podobna funkcjonalność znajdzie się w MSN Messenger. Microsoft poinformował, że komunikator wciąż pozostanie "zamknięty" dla innych sieci.

Jak zgodnie podkreślają największe amerykańskie portale, komunikatory stają się powszechnym narzędziem do komunikacji w firmie. Zdaniem gigantów zza oceanu, coraz więcej przedsiębiorstw będzie korzystało z takich programów. "Tym istotniejsze jest umożliwienie wymiany wiadomości użytkownikom korzystającym z różnych platform" - zgodnie zaznaczają portale.