Microsoft ostrzy sobie zęby na Google?

Informację o zamierzeniach przejęcia Google przez giganta z Redmond podał New York Times, powołując się na anonimowe źródła. Przedstawiciele Microsoftu zaznaczyli, że nie będą potwierdzać, ani zaprzeczać plotce. Jak głosi przysłowie, w każdej plotce tkwi jednak ziarno prawdy – tym samym całkiem prawdopodobne, że mocarstwo Gatesa myśli o nabyciu Google.

New York Times podał, że Microsoft kontaktował się z przedstawicielami Google w sprawie zawiązania ścisłej współpracy. Jeden ze scenariuszy, który omawiano, dotyczył możliwości przejęcia wyszukiwarki. Przedstawiciele Google milczą w tej sprawie. Zdaniem analityków, Google woli jednak wejść na giełdę niż oddać się w ręce giganta z Redmond. O giełdowych planach wyszukiwarki donosiliśmy już wcześniej (więcej:http://www.internetstandard.pl/news/60381.html )

Microsoft jest wyraźnie zainteresowany rynkiem wyszukiwarek. Dodajmy, że w ostatnim czasie zespół osób zajmujących się wyszukiwarką w portalu MSN powiększył się do ponad 200 osób. Widać, że gigant z Redmond przymierza się do ostrego wkroczenia w sferę rozwiązań wyszukiwawczych. Analitycy rynkowi wskazują, że Microsoft z pewnością chciałby skorzystać z wpływów z tytułu płatnych odnośników. Być może takie dochody miałaby zapewnić Microsoftowi firma Google.

Google nie podaje swoich wyników finansowych, tym samym trudno określić, jakie dokładnie dochody uzyskuje ze sponsorowanych odnośników. Szacuje się jednak, że jest to kwota ok. 1 mld USD rocznie.