Microsoft ostro wchodzi na rynek VoIP. Czyżby koniec Skype?

Microsoft ogłosił, że podpisał umowę z Teleo, firmą zajmującą się rozwojem usług oraz technologii VoIP. Gigant zamierza inkorporować istniejące rozwiązania do własnego oprogramowania, na przykład MS Office i usług sieciowych, takich jak MSN. Sprawa jest ciekawa, gdyż oprogramowanie Teleo pod niektórymi względami zagraża najpopularniejszemu komunikatorowi do komunikacji VoIP - Skype.

Firma Teleo niedawno ukończyła beta testy usługi łączącej przez Internet użytkowników telefonów komórkowych, stacjonarnych i komputerów. W przeciwieństwie do Skype, jej oprogramowanie bazuje na standardzie SIP (Session Initiation Protocol). Jest także zintegrowane z oprogramowaniem biurowym Microsoftu, przykładowo, użytkownicy MS Office będą mogli wybrać opcję "Zadzwoń poprzez Teleo" za każdym razem, gdy zaznaczą na ekranie numer. Podobna opcja ma być dostępna także w przypadku przeglądania stron WWW przy pomocy Internet Explorera. Oprogramowanie przydziela użytkownikowi numer telefonu, z możliwością przekierowania numeru, gdy komputer jest wyłączony.

Obie firmy nie podały szczegółów dotyczących transakcji ani terminów realizacji pełnej integracji sieciowych i biurowych rozwiązań MS i Teleo. Wiadomo jednak, że już w tej chwili, część programistów Teleo przeniosła się do działu MSN i pracuje nad wdrożeniem swoich usług VoIP na sztandarowym portalu Microsoftu.

Więcej: MSN