Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft nie zwiąże się z Claria

Od dwóch tygodni krążyła plotka, że Microsoft zamierza zakupić Clarię - firmę obecnie zajmującą się głównie tzw. "targetowaniem behawioralnym", choć z dwuznaczną przeszłością. Claria, występując dawniej pod nazwą Gator, zajmowała się aplikacjami typu adware, często mylonymi z programami typu spyware, wyposażonymi w moduły szpiegujące.

ClickZ, powołując się na anonimowego pracownika Microsoftu, donosi, że nie dojdzie do zakupu spółki Claria przez Microsoft. Powodem jest właśnie nadszarpnięta przez pozwy reputacja Clarii jako firmy szpiegującej.

Informator ClickZ twierdzi, że Microsoft nie zrezygnował jednak z planów zakupu firm, które specjalizują się w technologii targetowania behawioralnego, czyli umożliwiającej dotarcie do grupy użytkowników internetu wybranej na podstawie ich zachowania.

Więcej o planach zakupu Claria przez Microsoft