Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft: nagroda dopiero po wyroku

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że nie zamierzają na razie wypłacać 250 tys. USD nagrody informatorowi, który pomógł w ujęciu ujęcia Svena Jaschana, autora robaka Sasser. Hemanshu Nigam, szef projektu Microsoft Anti-Virus Reward zapowiedział, że nagroda zostanie wypłacona dopiero po zapadnięciu prawomocnego wyroku w sprawie.

Oświadczenie Microsoftu jest konsekwencją oficjalnego oskarżenia Jaschena o stworzenie robaka - nastąpiło to w miniony piątek. Prokuratura w Verden oskarżyła go o napisanie i wprowadzenie do Internetu robaka Sasser, sabotaż komputerowy oraz uszkodzenie infrastruktury publicznej. Jaschana ujęto na początku maja - 18-latek od razu przyznał, że to on napisał Sassera - tłumaczył, że stworzył go po to, by usuwał z systemu inne, szalejące w tym czasie w sieci robaki (MyDoom i Bagle).

Microsoft wydał oświadczenie, w którym przyznano, że w 'namierzeniu' Jaschana pomógł anonimowy informator, jednak Hemanshu Nigam zastrzegł, że na wypłacenie obiecanych 250 tys. USD ów "życzyliwy" będzie jeszcze musiał poczekać - aż do zapadnięcia skazującego wyroku. Na razie trudno powiedzieć, kiedy może to nastąpić, ponieważ daty procesu jeszcze nie ustalono.

Przedstawiciele Microsoftu powiedzieli również, że sprawa Sassera jest pierwszą, w której rozwiązaniu pomogło wyznaczenie nagrody za informacje o twórcy robaka. Środki na ten cel pochodzą z funduszu w wysokości 5 mln USD, stworzonego przez Microsoft z myślą o wypłacaniu nagród za "głowy" twórców szczególnie uciążliwych robaków i wirusów.