Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft na rynku CRM

Firma zamierza wprowadzić do sprzedaży system CRM, usprawniający pracę działów sprzedaży w małych i średnich przedsiębiorstwach. Oprogramowanie przygotowywane przez Microsoft Great Plains pojawi się na rynku najprawdopodobniej w czwartym kwartale br.

W czwartym kwartale tego roku Microsoft zadebiutuje na rynku rozwiązań CRM. Ambicją producenta nie jest jednak konkurowanie z takimi gigantami jak Siebel. Produkt o nazwie Microsoft CRM przeznaczony będzie dla małych i średnich przedsiębiorstw. W produkcji systemu uczestniczą specjaliści przejętej za ponad 1 mld USD spółki Great Plains.

"System przeznaczony będzie dla klientów, których do tej pory nie było stać na rozwiązanie do zarządzania kontaktami z klientami oraz dla takich firm, które obawiały się skomplikowanego i długotrwałego wdrożenia rozwiązania CRM" - twierdzi David Thacher, odpowiedzialny za produkty CRM w Microsoft Great Plains.

Wprowadzenie oprogramowania Microsoft CRM jest konsekwencją przejęcia Great Plains i częścią strategii koncernu polegającej na rozszerzeniu portfolio produktów dla rynku korporacyjnego. Sprzedaż aplikacji i systemów operacyjnych przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych spada z powodu mniejszego popytu na PC. Oprogramowanie Microsoft CRM, zgodne z architekturą .NET, działać będzie w oparciu o przeglądarkę internetową lub aplikację Exchange. Firma planuje także udostępniać firmom swój system CRM w modelu ASP.