Microsoft kupił Office.com

Microsoftowi wreszcie udało się przejąć domenę Office.com, która od 1999 roku należała do spółki ContactOffice Group. Nowy nabytek jest wymarzonym miejscem do uruchomienia webowego projektu Office 2010.

Domena Office.com została w 1999 roku zarejestrowana przez ContactOffice Group. Od tego czasu Microsoft bezskutecznie próbował namówić firmę do sprzedaży adresu. Teraz eksperci z WHOIS poinformowali, że domena Office.com została wreszcie sprzedana Gigantowi z Redmond. Niestety nie znamy szczegółów transakcji.

Office.com od kilku dni wyświetla komunikat o tym, że w związku ze sprzedażą witryny oferta ContactOffice zostaje przeniesiona na stronę office.contactoffice.com, którą grupa posiada o 1999 roku.

Domena Office.com byłaby dla Microsoftu świetnym miejscem do uruchomienia Microsoft Web Applications 2010 - webowej wersji Office 2010, w której znajdą się takie programy jak Word, Excel, PowerPoint czy OneNote. Publiczna beta tego rozwiązania została zaplanowana na koniec tego roku. Więcej na ten temat w artykule "Microsoft prezentuje Office 2010".