Microsoft i Apple przed Temidą

Brytyjska firma BTG skierowała do sądu pozwy przeciwko Microsoftowi oraz Apple. Oba pozwy dotyczą naruszenia praw patentowych - przedstawiciele BTG zarzucają koncernom, że oferowane przez nie usługi, polegające na dostarczaniu uaktualnień do oprogramowania za pośrednictwem serwisów internetowych, nielegalnie wykorzystują zastrzeżone przez brytyjską firmę rozwiązania.

Pozwy złożono w Sądzie Federalnym w Kalifornii - oprócz BTG podpisali się pod nimi przedstawiciele amerykańskich firmy Teleshuttle oraz Teleshuttle Technologies LLC (które również mają prawa do kwestionowanych przez BTG patentów).

Microsoftowi i Apple zarzucono naruszenie patentu, zarejestrowanego w amerykańskim Urzędzie Patentowym pod numerem 6 557 054 - zdaniem BTG, obie firmy zaimplementowały do swoich systemów operacyjnych zastrzeżone przez nią wcześniej rozwiązania. BTG domaga się zrekompensowania poniesionych w wyniku tych działań strat oraz zakazania obu pozwanym firmom korzystania z jej opatentowanych rozwiązań.

Przedstawiciele BTG tłumacza, że próbowali wcześniej porozumieć się z Microsoftem oraz Apple - niestety, próby te nie przyniosły zadowalających rezultatów i sprawa trafiła do sądu.