Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft donosi na spamerów

Generalny prokurator stanu Massachusets, Tom Reilly, wystosował pozwy przeciwko grupie osób zajmujących się rozsyłaniem niechcianej poczty elektronicznej, zawierającej między innymi reklamy i tzw. "łańcuszki szczęścia". Wykorzystał przy tym informacje Microsoftu, który już od trzech lat zajmuje się zwalczaniem spammerów. To kolejny krok w ramach powstałego w 2003 roku sojuszu Anti-Spam Alliance, zrzeszającego także Yahoo, AOL i Earthlink.

Według Reilly'ego, dwie firmy i siedem osób indywidualnych, od dłuższego czasu zajmowało się promowaniem różnych produktów poprzez setki milionów e-maili, rozsyłanych po całym świecie z domen zarejestrowanych w Monaco, Australii i Francji. Jednak domniemany szef grupy całą operacją kierował z Bostonu, co umożliwia wykorzystanie przeciw niemu amerykańskiej ustawy Can-Spam, zakazującej na terenie USA otwartej publikacji materiałów o podtekście seksualnym i wykorzystywania prywatnych komputerów jako tzw. Zombie-PC (przekierowywujące i rozsyłające maile bez wiedzy użytkownika).

Microsoft angażuje się w walkę z hakerami, crackerami oraz twórcami wirusów i spamu gdyż, jak twierdzą przedstawiciele firmy, tego typu działania chronią użytkowników ich flagowego systemu Windows. O działaniach koncernu na tym polu informowaliśmy już w tekście Microsoft pozywa spamerów.

Wiecej informacji: Microsoft.