Microsoft chce pomóc w leczeniu?

Microsoft zamierza przejąć firmę Medstory, do której należy jedna z najpopularniejszych w USA wyszukiwarek informacji o zdrowiu, leczeniu i kuracjach. Koncern z Redmond zamierza dzięki tej operacji rozszerzyć funkcjonalność serwisu MSN Health & Fitness.

Rzeczniczka Microsoftu poinformowała, że firma zamierza pozostawić serwishttp://www.medstory.com w dotychczasowej postaci - głównym celem transakcji jest bowiem wykorzystanie rozwiązań technologicznych stworzonych przez Medstory w serwisie MSN Health & Fitness. Microsoft zamierza m.in. umożliwić internautom wyszukiwanie informacji na temat zdrowia i chorób - włącznie z opisami symptomów, leczenia czy sposobów diagnozowania.

Przedstawiciele koncernu tłumaczą, iż rozbudowywanie "zdrowotnej" oferty Microsoftu jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników - badania przeprowadzone przez Pew Internet & American Life Project pokazują bowiem, iż ok. 80% amerykańskich internautów regularnie szuka w Intermecie informacji o chorobach, leczeniu, lekach, szpitalach oraz ubezpieczeniach zdrowotnych.

Wiadomo już, że Medstory stanie się częścią utworzonego niedawno w Microsofcie działu Health Solutions Group. Warunków finansowych umowy na razie nie ujawniono - nie wiadomo też, kiedy zostanie ona sfinalizowana.