Microsoft: będziemy oferować 2 GB konta pocztowe

Gigant z Redmond poinformował wczoraj na konferencji prasowej, że lipca br. skrzynki poczty elektronicznej Hotmail zostaną powiększone. Pojemność płatnych kont wzrośnie do 2 GB. Natomiast użytkownicy, którzy korzystają z darmowych skrzynek, otrzymają 250 MB przestrzeni na przechowywanie listów elektronicznych.

Informację podała agencja Reuters. Microsoft przygotowywał się do tego kroku od dłuższego czasu. Jednak dopiero wczoraj zdradził szczegóły opracowywanej oferty. Skrzynki płatne (MSN Hotmail Plus) zostaną powiększone do 2 GB (użytkownicy będą za nie płacić niezmienioną kwotę 19,95 USD za rok). Będzie można również przesyłać większe załączniki - maksymalnie do 20 MB.

Dobre są także wiadomości dla tych, którzy korzystają z oferty bezpłatnych kont. 2 MB skrzynki odejdą w niepamięć. Użytkownicy będą mogli bezpłatnie korzystać z kont o pojemności 250 MB. Co więcej, rygory co do rozmiarów przesyłanych załączników także zostaną zmienione. Internauci będą mogli przesyłać pliki do 10 MB (wcześniej maksymalna wielkość załączników wynosiła 1 MB).

Ponadto, konta Hotmail będą wyposażone w darmowy system antywirusowy skanujący przychodzącą i wychodzącą pocztę oraz w system antyspamowy.

Zmiany w kontach Hotmail mają zostać wprowadzone na początku lipca br.