Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft będzie przeszukiwał blogi i aktualności

Przedstawiciele koncernu z Redmond poinformowali w ostatnich dniach o planach uruchomienia, jeszcze w 2004 roku, internetowych usług przeszukiwania blogów oraz aktualności.

Nowe usługi noszą nazwy MSN Newsbot oraz MSN Blogbot. Microsoft, idąc łeb w łeb z Google, pracuje również nad własnym, nowym silnikiem wyszukiwania, który powinien ujrzeć światło dzienne pod koniec 2004 roku. Jak wyraźnie podkreśla Karen Redetzki, product manager MSN w Microsoft: "Konsumenci dają nam do zrozumienia, że nie znajdują poszukiwanych informacji w żadnym z obecnych serwisów wyszukujących. To znak, iż jeszcze wiele w tej dziedzinie jest do zrobienia." Trwają również prace nad silnikiem o nazwie MSN Answerbot, pozwalającym na zastosowanie w wyszukiwaniu bardziej rozbudowanych zapytań z wykorzystaniem składni naturalnego języka. Pozwoli to na prezycyjne zadawanie pytań i uzyskanie dokładniejszych wyników. Jednak według pierwszych zapowiedzi, nie powinniśmy się spodziewać MSN Answerbota wcześniej, niż za 3 lata.

MSN Newsbot będzie agregował aktualności z blisko 4000 źródeł z całego świata. Co warte przypomnienia, również Google oraz Yahoo oferują podobną usługę. Obecnie MSN Newsbot jest testowany pod adresem:http://newsbot.msn.com .

Zadaniem MSN Blogbot będzie natomiast agregowanie i przeszukiwanie ogromnego zbioru internetowych blogów, które zdaniem Microsoftu, są obecnie jednym z głównych źródeł uzyskiwania informacji. Pierwsze wersje beta serwisu powinny się pojawić już wkrótce, a docelowo usługa ta ma być dostępna dla internautów na całym świecie. Według zapowiedzi, to jednak Newsbot będzie miał swoją oficjalną premierę jako pierwszy.