Microsoft będzie przeszukiwał blogi i aktualności

Przedstawiciele koncernu z Redmond poinformowali w ostatnich dniach o planach uruchomienia, jeszcze w 2004 roku, internetowych usług przeszukiwania blogów oraz aktualności.

Nowe usługi noszą nazwy MSN Newsbot oraz MSN Blogbot. Microsoft, idąc łeb w łeb z Google, pracuje również nad własnym, nowym silnikiem wyszukiwania, który powinien ujrzeć światło dzienne pod koniec 2004 roku. Jak wyraźnie podkreśla Karen Redetzki, product manager MSN w Microsoft: "Konsumenci dają nam do zrozumienia, że nie znajdują poszukiwanych informacji w żadnym z obecnych serwisów wyszukujących. To znak, iż jeszcze wiele w tej dziedzinie jest do zrobienia." Trwają również prace nad silnikiem o nazwie MSN Answerbot, pozwalającym na zastosowanie w wyszukiwaniu bardziej rozbudowanych zapytań z wykorzystaniem składni naturalnego języka. Pozwoli to na prezycyjne zadawanie pytań i uzyskanie dokładniejszych wyników. Jednak według pierwszych zapowiedzi, nie powinniśmy się spodziewać MSN Answerbota wcześniej, niż za 3 lata.

MSN Newsbot będzie agregował aktualności z blisko 4000 źródeł z całego świata. Co warte przypomnienia, również Google oraz Yahoo oferują podobną usługę. Obecnie MSN Newsbot jest testowany pod adresem:http://newsbot.msn.com .

Zadaniem MSN Blogbot będzie natomiast agregowanie i przeszukiwanie ogromnego zbioru internetowych blogów, które zdaniem Microsoftu, są obecnie jednym z głównych źródeł uzyskiwania informacji. Pierwsze wersje beta serwisu powinny się pojawić już wkrótce, a docelowo usługa ta ma być dostępna dla internautów na całym świecie. Według zapowiedzi, to jednak Newsbot będzie miał swoją oficjalną premierę jako pierwszy.