Microsoft: Windows XP jak świeże bułeczki

Według informacji Microsoftu system Windows XP cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. W niektórych przypadkach zapotrzebowanie na nowy system przewyższa nawet możliwości dostawców.

Microsoft podał, że system Windows XP cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. W niektórych przypadkach zapotrzebowanie na nowy system przewyższa nawet mozliwości dostawców.

Koncern z Redmond uważa, że dobre wyniki sprzedaży Windows XP - znacznie przewyższające poziom sprzedaży Windows 95 i Me, a dorównujące najlepiej do tej pory sprzedawanemu systemowi Microsoftu, jakim był Windows 98 - wniosą ożywienie do całego rynku komputerów osobistych. "Jesteśmy ogromnie zadowoleni z entuzjastycznej reakcji naszych klientów" - powiedział Chris Jones, wiceprezes Microsoft ds. systemu Windows. "Uważamy, że Windows XP jest katalizatorem, który sprawi, że okres świąteczny będzie bardzo udany dla całej branży komputerów osobistych."

Premiera polskojęzycznej wersji Windows XP odbędzie się 27 listopada br. System pojawi się w sprzedaży w pierwszym tygodniu grudnia.