Merlin w Stopklatce

Stopklatka.pl rozpoczęła współpracę z księgarnią internetową Merlin.pl. Użytkownicy serwisu mają możliwość zakupu wybranego filmu na kasecie wideo, płycie Video CD bądź DVD.

Czytelnicy serwisu mogą dokonać zakupu wybranego filmu poprzez odnośnik, który umieszczony jest na stronach poświęconych wybranym tytułom. Link znajduje się w boksie, w którym podane są ponadto aktualne ceny filmu na dostępnych w sklepie nośnikach. Po wybraniu nośnika użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę w strukturze sklepu Merlin.pl, gdzie może nabyć film.

Obecnie ze stron Stopklatki można dokonać zakupu przeszło 1 200 tytułów. Serwis zamierza ponadto poszerzyć ofertę we współpracy z innymi sklepami internetowymi.

W 2001 roku, jak szacują przedstawiciele Merlina, jego przychody przekroczą 10 mln, a w 2002 roku Merlin będzie generował zyski. Według danych Merlina, jego strony odwiedza dziennie około 10 tys. internautów. Swoje moduły e-commerce’owe księgarnia umieściła dotychczas m.in. na portalu Gazeta.pl i serwisie PC World (www.pcworld.pl).