Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Merlin.pl z zyskiem EBITDA 3 mln zł

W ubiegłym roku zarówno zysk EBITDA, jak i przychody firmy poszły w górę. Sklep internetowy informuje, że to efekt optymalizacji procesów dokonanej w ubiegłym roku. Merlin.pl podaje również, że rozmawia z potencjalnymi inwestorami, którzy pomogą w modernizacji sklepu.

W roku 2010 jeden z najstarszych sklepów internetowych w Polsce osiągnął 3 mln zysku EBITDA, czyli przed opodatkowaniem, odliczeniem odsetek od kredytów i amortyzacją. Merlin.pl podaje w komunikacie, że wynik ten jest o 100 proc. wyższy niż rok temu. Przychody również wzrosły w stosunku do roku ubiegłego i wyniosły 111,4 mln zł.

Jak twierdzi prezes firmy Anna Bogdańska, tak dobry wynik finansowy jest efektem ubiegłorocznych działań mających na celu optymalizację procesów.

Przede wszystkim poprawiliśmy zarządzanie zapasami i zoptymalizowaliśmy procesy logistyczne. Jesteśmy również zadowoleni z wyników sprzedaży. Wysłaliśmy blisko milion zamówień, sprzedając ponad 2,8 mln towarów, co pozwala utrzymać pozycję wśród liderów - dodaje prezes Bogdańska cytowana w komunikacie.

W zeszłym roku sklep Merlin.pl zwiększył swój asortyment artykułów sportowych, biżuterii, bielizny oraz wprowadził dział z artykułami dla matki i dziecka. Prezes spółki podaje, że wynajęto także nowy magazyn, który bardziej odpowiada potrzebom i zmniejsza koszty.

Niedawno informowaliśmy, że UOKiK nie pozwolił Narodowemu Funduszowi Inwestycyjnemu Empik Media & Fashion na przejęcie kontroli nad Merlinem.pl. W ten sposób firma straciła inwestora, który miał pomóc w modernizacji sklepu.

Merlin.pl podaje w komunikacie, że decyzja UOKiK nie będzie miała jednak wpływu na dalszą działalność spółki, która pod koniec zeszłego roku przygotowała alternatywny plan rozwoju na wypadek odmownej decyzji UOKiK i już podjęła rozmowy z zainteresowanymi inwestorami.