Merlin.pl z zyskiem EBITDA 3 mln zł

W ubiegłym roku zarówno zysk EBITDA, jak i przychody firmy poszły w górę. Sklep internetowy informuje, że to efekt optymalizacji procesów dokonanej w ubiegłym roku. Merlin.pl podaje również, że rozmawia z potencjalnymi inwestorami, którzy pomogą w modernizacji sklepu.

W roku 2010 jeden z najstarszych sklepów internetowych w Polsce osiągnął 3 mln zysku EBITDA, czyli przed opodatkowaniem, odliczeniem odsetek od kredytów i amortyzacją. Merlin.pl podaje w komunikacie, że wynik ten jest o 100 proc. wyższy niż rok temu. Przychody również wzrosły w stosunku do roku ubiegłego i wyniosły 111,4 mln zł.

Jak twierdzi prezes firmy Anna Bogdańska, tak dobry wynik finansowy jest efektem ubiegłorocznych działań mających na celu optymalizację procesów.

Przede wszystkim poprawiliśmy zarządzanie zapasami i zoptymalizowaliśmy procesy logistyczne. Jesteśmy również zadowoleni z wyników sprzedaży. Wysłaliśmy blisko milion zamówień, sprzedając ponad 2,8 mln towarów, co pozwala utrzymać pozycję wśród liderów - dodaje prezes Bogdańska cytowana w komunikacie.

W zeszłym roku sklep Merlin.pl zwiększył swój asortyment artykułów sportowych, biżuterii, bielizny oraz wprowadził dział z artykułami dla matki i dziecka. Prezes spółki podaje, że wynajęto także nowy magazyn, który bardziej odpowiada potrzebom i zmniejsza koszty.

Niedawno informowaliśmy, że UOKiK nie pozwolił Narodowemu Funduszowi Inwestycyjnemu Empik Media & Fashion na przejęcie kontroli nad Merlinem.pl. W ten sposób firma straciła inwestora, który miał pomóc w modernizacji sklepu.

Merlin.pl podaje w komunikacie, że decyzja UOKiK nie będzie miała jednak wpływu na dalszą działalność spółki, która pod koniec zeszłego roku przygotowała alternatywny plan rozwoju na wypadek odmownej decyzji UOKiK i już podjęła rozmowy z zainteresowanymi inwestorami.