Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Merlin.pl: są problemy z realizacją zamówień

Największy sklep internetowy w Polsce - Merlin.pl - nie wyrabia się z zamówieniami. Pomimo deklaracji, że zakupy zrobione w sklepie będą wysłane w przeciągu 1 dnia, zdarzają się przypadki kilkudniowych "poślizgów". Nie wszystkie prezenty dotrą zatem na czas.

Chip.pl podaje, że Merlin.pl ma kłopoty z realizacją przedświątecznych zamówień. Sklep zamiast wysłać towary w przeciągu 1 dnia, jak deklaruje na stronie, miewa nawet 8-dniowe "poślizgi". Jeden z użytkowników dopiero po ponad tygodniu otrzymał od Merlina informację, że jego realizacja nie zostanie zrealizowana ze względy na niedostępność zamówionych towarów.

Jak wskazuje Gemius S.A., w tym roku co dziesiąty internauta skorzysta z e-sklepu, by zrobić świąteczne zakupy. Kuszącym aspektem internetowych zakupów jest z pewnością cena oferowanych towarów. Są one często o 10-15% tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Problemem pozostaje jednak to, że od momentu zakupienia do momentu otrzymania towaru mija zwykle kilka dni. I jeżeli Merlin.pl w tym roku zawiedzie wielu internautów, może się spodziewać, że za rok rozczarowani użytkownicy nie skorzystają z jego oferty przedświątecznej.