Menlo - prototypowy smartfon od Microsoftu

Wiemy już, czym jest tajemnicze urządzenie, które od kilku dni jak kawałki puzzli pojawiało się w częściach na twitterowym koncie Microsoftu. Menlo, bo tak się nazywa, to nowoczesny telefon komórkowy. Czy stanie do walki z najnowszymi dziełami Apple i smartfonami korzystającymi z systemu Android? Dowiemy się wkrótce.

Menlo - prototypowy smartfon od Microsoftu

Menlo - nowy smartfon czy telefon koncepcyjny ?

Czym charakteryzuje się nowe dziecko firmy? Na razie wiemy tylko to, co napisała na ten temat Mary Jo Fonley, autorka bloga poświęconego produktom Microsoftu. Nowe urządzenie ma mieć dotykowy ekran o przekątnej 4,1 cala, z obrazem w rozdzielczości 800x480 px. Znamy też nazwę OS-u, którego użyje Menlo. Będzie to Windows Embedded CE 6.0 R2, a więc kolejna nowość, jaką chcą nas zaskoczyć komputerowcy z Redmond.

Wiadomość powinna pociągnąć za sobą szereg wieści na temat nowego smartfona. Na razie pewnym jest, że urządzenie nie należy do żadnej ze znanych linii firmy. Na jedynym opublikowanym zdjęciu, na ekranie Menlo wyświetlona jest nowa, wykonana w Silverlight, aplikacja. Jej robocza nazwa to "Greenfield", a jej przeznaczenie szczególnie spodoba się fanom motoryzacji. Dzięki technologii GPS, po śladach stóp, Greenfield poprowadzi kierowcę wprost do zaparkowanego wcześniej samochodu.

Głównym produktem MS nadal są systemy operacyjne. Być może Menlo jest więc tylko reklamówką ukazującą możliwości nowego systemu? Nawet jeśli, jesteśmy pewni, że warto będzie się nią zainteresować.