Megapanel, styczeń 2011 - serwisy tematyczne

Przedstawiamy wyniki drugiej części badania Megapanel PBI/Gemius, pokazujące popularność serwisów tematycznych w styczniu 2011 roku. Sprawdźcie, które witryny zyskują popularność w Polsce.

Megapanel, styczeń 2011 - serwisy tematyczne

Styczniowe wyniki Megapanelu przyniosły kolejne zmiany w polskiej sieci. Wśród ciekawostek w kategoriach tematycznych jest między innymi kolejny bardzo duży wzrost grupy Bankier.pl i przeskoczenie Wirtualnej Polski przez Grupę Infor i Money.pl.

Megapanel, styczeń 2011 r. - duże wzrosty Wikipedii i Money.pl

Kategoria: Biznes, finanse, prawo

W styczniu spore wzrosty odnotowały Grupy Bankier.pl oraz Money.pl i Infor. Dwie ostatnie wyprzedziły w zestawieniu Wirtualną Polskę. Poza pierwszą dwudziestkę wypadła również grupa Puls Biznesu.

Kategoria: Budownictwo i nieruchomości

Serwisy z tej kategorii należące do Grupy Gazeta.pl wciąż spadają i w styczniu straciły kolejne 100 użytkowników, jednak udało im się utrzymać pozycję lidera. Bardzo duży spadek zanotowały za to serwisy tematyczne WP, które po stracie niecałych 100 tysięcy użytkowników z 4 pozycji przesunęły się na 10.

Kategorie: E-commerce

W kategorii E-commerce wciąż niekwestionowanym liderem są serwisy grupy Allegro. Jak można było przewidzieć po grudniowym szale świątecznym, lekkiej zadyszki dostał Groupon, który w ciągu miesiąca stracił 250 000 użytkowników. Stratę 100 000 odnotował również jego polski odpowiednik, gruper.pl