Megapanel, styczeń 2011 r. - duże wzrosty Wikipedii i Money.pl

Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają polscy użytkownicy sieci. W pierwszej piątce nie doszło do żadnych zmian, wciąż bezkonkurencyjny jest Google.

Megapanel, styczeń 2011 r. - duże wzrosty Wikipedii i Money.pl
W styczniu ponownie nie doszło do żadnych gwałtownych przetasowań, natomiast widać pewne tendencje, które mogą zaowocować zmianami w kolejnych zestawieniach. W pierwszej piątce kolejność nie zmieniła, się.

Znacznie ciekawiej było za jej plecami - Grupa Gazeta.pl zyskała prawie 200 tysięcy RU co pozwoliło jej na przeskoczenie w wynikach Allegro.pl. Być może już niedługo miejscami zamienią się również Grupa O2 i Facebook, który w styczniu zyskał ponad 300 tysięcy RU i w tej chwili ma już niecałe 400 tysięcy mniej niż O2, które tym razem nieznacznie straciło.

Jedyną bardzo dużą zmianą jest brak

w zestawieniu - w ciągu miesiąca grupa straciła ponad 3 mln RU. Staramy się dowiedzieć z czym jest ten spadek związany. Dało to z kolei możliwość do zadebiutowania w TOP 20 Grupy Spolecznosci.pl. Warto również odnotować wzrosty Wikipedii i Money.pl, które odnotowały przyrost odpowiednio 600 i 700 tysięcy użytkowników.

Wśród domen nie zanotowaliśmy żadnych zmian w pierwszej dziesiątce. Warto jedynie odnotować spory wzrost zasięgu Facebooka (300 tysięcy RU) i Wikipedii (700 tysięcy RU). Również w tym zestawieniu wypadła Mozilla, a także orange.pl. W ich miejsce pojawił się blox.pl (19 pozycja) i dobreprogramy.pl (18 pozycja). Swój zasięg zwiększył również blogspot.com (o 1,16%) i dało mu to awans z pozycji 20 na 16.