Megapanel, styczeń 2011 r. - duże wzrosty Wikipedii i Money.pl

W rankingu witryn i grup witryn objętych audytem site-centric, według liczby odsłon wciąż konkurencji nie ma Allegro. W styczniu straciły nieco największe wortale: Onet i Wirtualna Polska, za to zyskały walczące o 4 miejsce Interia, O2 i Gazeta.pl, które przegrała o włos z wspomnianym O2. Z zestawienia zniknął za to serwis poszkole.pl, a na jego miejsce pojawił się znany portal filmowy, filmweb.pl.

Podobnie jak miesiąc wcześniej Polacy spędzili najwięcej czasu na serwisach Grupy Onet.pl oraz Wirtualnej Polski. Co ciekawe zwiększył się czas przebywania na wszystkich witrynach pierwszej 10 - na WP o ponad 30 sekund, a na Grupie Eska o prawie 45 sekund. W TOP20 tym razem nie znalazło się Grono, a jego miejsce zajęła Grupa Ringier Axel Springer.

Największy zasięg w Polsce (wśród objętych audytem site-centric) miała w styczniu 2011 r. Grupa Onet.pl, która dociera do blisko 74 proc. polskich użytkowników. Nieco dalej znajduje się Grupa WP i Gazeta.pl, która wyprzedziła Allegro. Dobry wynik osiągnęły również dobreprogramy.pl, zwiększając swój zasięg o kolejne 2 procent.

Na koniec zestawienie aplikacji, w którym niezmiennie króluje komunikator Gadu-Gadu.

Jutro opublikujemy wyniki poszczególnych kategorii.