Megapanel - serwisy tematyczne, wrzesien 2009

We wrześniu o kilkaset tysięcy nowych użytkowników wzrósł zasięg OdSiebie.com. O sukcesie mogą mówić twórcy Demotywatory.pl, których serwis debiutuje na 17. miejscu w kategorii "Kultura i rozrywka". Coraz niżej w swojej kategorii spada Bankier.pl. Prezentujemy top 20 dziewiętnastu kategorii tematycznych wrześniowej fali badania Megapanel PBI/Gemius.

Kategoria Kultura i rozrywka

Na wysokiej 17. pozycji debiutują Demotywatory.pl. Serwis, który w rzeczywistości zajmuje się tylko agregowaniem zabawnych zdjęć (tytułowych demotywatorów), bardzo szybko zjednuje sobie nowych użytkowników. Potencjał Demotywatory.pl docenili także twórcy nowej sieci reklamowej Społeczności.pl - strona z obrazkami jako jedna z pierwszych weszła w skład sieci.

Na ostatnie 20. miejsce spada serwis społecznościowy Poszkole.pl. Jeszcze w poprzedniej fali badania Megapanel (w sierpniu) serwis odwiedzany był przez ok. 1,62 mln użytkowników. We wrześniu ich liczba stopniała jednak do 1,46 mln, a liczba odsłon spadła do 171 mln.

Megapanel - serwisy tematyczne, wrzesien 2009

Kategoria Wyszukiwarki i katalogi

Na 7. lokatę awansuje wyszukiwarka Ask.com, zaś na 8. spada należący do Microsoftu Bing.com. Nie znaczy to wcale, że ta druga wyszukiwarka traci zainteresowanie użytkowników - zarówno Ask jak i Bing zwiększają zasięg.

Megapanel - serwisy tematyczne, wrzesien 2009

Kategoria Społeczności

W tabeli spadają zarówno społeczności zgromadzone wokół GG Network jak i Grupa Fotka.pl.

Z jedenastej na dziewiątą awansuje zaś OdSiebie.com. Serwis został ostatnio zablokowany przez policję i najprawdopodobniej jego właściciele nie skorzystają na wrześniowym wzroście.

Megapanel - serwisy tematyczne, wrzesien 2009

Kategoria Nowe technologie

Megapanel - serwisy tematyczne, wrzesien 2009

Megapanel, sierpień 2009 - ranking serwisów tematycznych