Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Megapanel, marzec 2010 - nudy

Pierwsza dziesiątka największych w Polsce witryn utrzymuje pozycje zdobyte w lutym. Oznacza to, że Gazeta.pl wciąż jest drugim w kolejności portalem w Polsce.

Megapanel, marzec 2010 - nudy
ZASIĘG

W ubiegłym miesiącu Gazeta.pl przeskoczyła w rankingu Wirtualną Polskę, tym samym stając się drugą największą grupą, zaraz po Onecie. Lutowy awans Grupy Gazeta.pl możliwy był m. in. dzięki włączeniu do jej zasięgu oglądalności serwisu Sciaga.pl.

O ile sposób w jaki Gazeta "wywalczyła" sobie awans jest dyskusyjny, to z pewnością nie jest to pierwszy tego typu przypadek wśród portali. W ubiegłym roku Agora została właścicielem domeny sfd.pl, a dwa tygodnie później Interia weszła w posiadanie chomikuj.pl.

Tym samym portale wykorzystują lukę w badaniu Megapanel PBI/Gemius, które za właściciela witryny uznaje podmiot, figurujący jako właściciel domeny w bazie WHOIS. Wystarczy, że portal podpisze umowę z właścicielem serwisu X, na mocy której portal zostanie uznany za posiadacza domeny serwisu X.

Najistotniejszą zmianą w tabeli jest kolejny wzrost Facebooka, który przyciągną w lutym już 5 mln internautów z Polski. Jeszcze drugie tyle i serwis będzie mógł mierzyć się z Naszą-Klasą.

ODSŁONY (tylko witryny audytowane)

Jako że ranking odsłon stał się wybiórczy od momentu gdy skupia jedynie serwisy audytowane i nie można go tym samym uznać za reprezentatywny dla wszystkich serwisów polskiego internetu, jego komentowanie mija się z celem.

CZAS (tylko witryny audytowane)

Ranking czasu również jest niereprezentatywny.

DOMENY

KOMUNIKATORY

ODTWARZACZE MULTIMEDIALNE