Megapanel, luty 2011 - serwisy tematyczne

Megapanel, luty 2011 - serwisy tematyczne

Kategorie: Praca

Po dobrym styczniu, w lutym czołowe serwisy kategorii Praca zanotowały spadki. Najwięcej straciła Wirtualna Polska, która kontynuuje swoją tendencję zniżkową i obecnie jest już trzecia, za grupami Pracuj i Gazeta.pl.

Kategorie: Publiczne

Po styczniowej dominacji strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystko wróciło do normy i numerem jeden ponownie jest pajacyk.pl, który zanotował niewielki wzrost. 200 000 RU zyskał zus.pl i jest drugim serwisem z tej kategorii, który przekracza milion RU. Tak dobry wynik można zapewne powiązać ze zbliżającym się okresem składania deklaracji podatkowych.

Kategoria: Społeczności

W niezwykle ciekawej kategorii społeczności, grupa Nk.pl coraz bardziej rozpaczliwie broni się przed Facebookiem. Przewaga jest jeszcze spora (2 mln RU), ale Nk straciła w lutym kolejne 300 tysięcy, a jej konkurent zza oceanu zyskał 150 tysięcy. Spory spadek w tej kategorii odnotował również Onet, któremu ubyło blisko pół miliona użytkowników - spowodowało to spadek na czwartą pozycję. Poza TOP 20 wypadł popularny na zachodzie Twitter.