Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Megapanel, luty 2010 r. - serwisy tematyczne

Już co czwarty polski internauta korzysta z Facebooka. Gazeta.pl zwiększa zasięg o użytkowników Sciaga.pl. Onet awansuje w kategorii "wyszukiwarki i katalogi".

Kategoria Biznes, finanse, prawo

Kategoria Budownictwo, nieruchomości

Kategoria E-commerce

Z 6. na 4. miejsce awansują należące do Onet.pl serwisy zajmujące się handlem internetowym. Chodzi tu o sekcje "aukcje", "zakupy" i serwis mojeciuchy.pl.

Kategoria Edukacja

Niesamowity awans (o 7 oczek), zalicza w kategorii "edukacja" Gazeta.pl. "Spora" w tym zasługa serwisu Sciaga.pl, którego zasięg (na podstawie stosownej umowy) obecnie jest wliczany na poczet Gazeta.pl. Sciaga.pl nie funkcjonuje już w tabeli jako samodzielny serwis. Przypomnę tylko, że jeszcze w styczniu Sciaga.pl z 3,4 mln użytkowników zajmowała 3. miejsce w zestawieniu (czyli to samo, na którym teraz znajduje się Gazeta.pl).

Kategoria Erotyka

W tej kategorii o dwa oczka awansowała Wirtualna Polska. Składające się na tę sekcję WP "katalog" i "serwis" odwiedzane są miesięcznie przez 5 proc. internautów miesięcznie.

Kategoria Firmowe

Kategoria Hosting

Na pierwszą pozycję wskakuje Home.pl (awans o 2. oczka).

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Kategoria Kultura i rozrywka

{{dalej}

Kategoria Mapy i lokalizatory

Kategoria Motoryzacja

Kategoria Nowe technologie

Kategoria Praca

Kategoria Publiczne

Z zestawienia wypada całkowicie strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze w styczniu wosp.org.pl znajdowała się na szczycie tabeli, co zrozumiałe gdyż właśnie wtedy miał miejsce 17 już finał wydarzenia.

Kategoria Społeczności

O 15 proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca wzrosła liczba użytkowników Facebook.com. To już kolejny miesiąc z rzędu, gdy Facebook znacznie zwiększa swój zasięg w Polsce.

Kategoria Sport

Kategoria Styl życia

Z 4. na 3. miejsce awansuje Wirtualna Polska.

Kategoria Turystyka

#

Kategoria Wyszukiwarki i katalogi

Z 5. na 4. miejsce awansuje Onet.pl, tym samym wyprzedzając amerykańska wyszukiwarkę ask.com.