Megapanel, luty 2010 r. - serwisy tematyczne

Już co czwarty polski internauta korzysta z Facebooka. Gazeta.pl zwiększa zasięg o użytkowników Sciaga.pl. Onet awansuje w kategorii "wyszukiwarki i katalogi".

Kategoria Biznes, finanse, prawo

Kategoria Budownictwo, nieruchomości

Kategoria E-commerce

Z 6. na 4. miejsce awansują należące do Onet.pl serwisy zajmujące się handlem internetowym. Chodzi tu o sekcje "aukcje", "zakupy" i serwis mojeciuchy.pl.

Kategoria Edukacja

Niesamowity awans (o 7 oczek), zalicza w kategorii "edukacja" Gazeta.pl. "Spora" w tym zasługa serwisu Sciaga.pl, którego zasięg (na podstawie stosownej umowy) obecnie jest wliczany na poczet Gazeta.pl. Sciaga.pl nie funkcjonuje już w tabeli jako samodzielny serwis. Przypomnę tylko, że jeszcze w styczniu Sciaga.pl z 3,4 mln użytkowników zajmowała 3. miejsce w zestawieniu (czyli to samo, na którym teraz znajduje się Gazeta.pl).

Kategoria Erotyka

W tej kategorii o dwa oczka awansowała Wirtualna Polska. Składające się na tę sekcję WP "katalog" i "serwis" odwiedzane są miesięcznie przez 5 proc. internautów miesięcznie.

Kategoria Firmowe

Kategoria Hosting

Na pierwszą pozycję wskakuje Home.pl (awans o 2. oczka).

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Kategoria Kultura i rozrywka

{{dalej}

Kategoria Mapy i lokalizatory

Kategoria Motoryzacja

Kategoria Nowe technologie

Kategoria Praca

Kategoria Publiczne

Z zestawienia wypada całkowicie strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze w styczniu wosp.org.pl znajdowała się na szczycie tabeli, co zrozumiałe gdyż właśnie wtedy miał miejsce 17 już finał wydarzenia.

Kategoria Społeczności

O 15 proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca wzrosła liczba użytkowników Facebook.com. To już kolejny miesiąc z rzędu, gdy Facebook znacznie zwiększa swój zasięg w Polsce.

Kategoria Sport

Kategoria Styl życia

Z 4. na 3. miejsce awansuje Wirtualna Polska.

Kategoria Turystyka

#

Kategoria Wyszukiwarki i katalogi

Z 5. na 4. miejsce awansuje Onet.pl, tym samym wyprzedzając amerykańska wyszukiwarkę ask.com.