Megapanel, grudzień 2010 r. - serwisy tematyczne

Kategoria: Edukacja

W zestawieniu nie utrzymał się Biolog.pl i Grupa Na6.pl. Powraca zaś Grupa O2.pl ze słownikiem SJP.pl, a także OstatniDzwonek.pl z potężną bazą opracowań lektur. Na 7. miejsce (awans o pięć pozycji) wskoczyło Szkolnictwo.pl, które najmniej straciło w przerwie świątecznej. Ponad 47,5 proc. zasięgu zachowuje Grupa Wikipedia.

Kategoria: Erotyka

Kategoria: Firmowe

Pierwsze dwa miejsca to tradycyjnie witryny firmowe Microsoft i Mozilla, ustawiane często jako strony startowe przeglądarek. Tym razem w odwrotnej kolejności po potężnym wzroście producenta Firefoksa (obecnie aż 7 mln real users, zasięg 38,5 proc.). Więcej niż pół miliona użytkowników przybyło Grupie Orange i Grupie Plus GSM (odpowiednio 3. i 4. miejsce w zestawieniu). Nowości: Mediamarkt.pl i Lidl.pl w miejsce Ikea.com i Cinema-City.pl.

Kategoria: Hosting

W pierwszej "20" zyskują tylko Osemka.pl (awans o 5 pozycji, zasięg 7,3 proc.), Grupa OVH i Grupa Google - Hosting. Strony hostingowe Onetu przeskoczyły Interię na pierwszym miejscu. Nowość na 10. miejscu: strony hostingowe Grupy Pino. Debiutanci to również strony hostingowe Aster.pl, 1k.pl i Wabi.pl.