Media.wp.pl po zmianach

Wirtualna Polska przebudowała swój serwis "Media". Przejrzysty układ, treści pogrupowane w kategorie tematyczne oraz dostęp do materiałów pochodzących z wielu źródeł to - wg twórców - podstawowe zalety projektu.

Pod adresemhttp://media.wp.pl dostępna jest odświeżona wersja medialno-informacyjnego serwisu Wirtualnej Polski.

Naszym zadaniem było stworzenie serwisu o "gazetowym charakterze", gdzie użytkownicy będą mogli zapoznać się z materiałami z wszystkich mediów - od dzienników po magazyny, od serwisów internetowych po telewizję - powiedziała Aleksandra Sarnowska-Badziak, Koordynator Serwisu Media.

Treści dostępne w serwisie przeglądać można za pomocą wyszukiwarki lub posługując się kategoriami tematycznymi (Polityka i Społeczeństwo, Nauka, Technika, Ekonomia, Kultura i Religia, Styl Życia, Sport, Turystyka), w których znaleźć można publikacje najnowsze, najczęściej czytane, a także najwyżej oceniane.

Dostępne jest także kryterium porządkujące kontent wg wydawców (Magazyny, Dzienniki, Internet, Radio, Telewizja). Wszystkie zakładki w tym obszarze mają podgrupy zaimplementowane według alfabetu, co ułatwić może poszukiwanie konkretnego tytułu.

Media.wp.pl po zmianach

W serwisie WP zapoznać się można zarówno z aktualnymi tekstami pochodzącymi z ogólnopolskich mediów np. "Rzeczpospolita", "Dziennik", "Polityka", "Gość Niedzielny", "Radio Zet" jak i wydawców niszowych (np. "Świat Konsumenta" czy "Magazyn Hip Hop RGB"). Archiwum daje dostęp do tekstów z okresu minionego tygodnia, materiały starsze dostępne są w prowadzonym w partnerstwie z firmą Nexto.pl dziale "E-wydania", gdzie kupić można pełną wersję konkretnego wydawnictwa.

Zasady wykorzystania przez nas materiałów pochodzących od kontrahentów

są, co oczywiste, określone stosownymi umowami. Dotyczy to również

kwestii dostepności artykułów lub audycji archiwalnych - dodaje Aleksandra Sarnowska-Badziak. Chcemy dostarczać naszym użytkownikom jak najszerszą ofertę, wciąż więc pracujemy nad pozyskiwaniem nowych partnerów.

Źródło: WP