Media-Saturn Holding tworzy sklep internetowy

Jak informuje "Frankfurter Allgemeine Zeitung", właściciel Media Markt i Saturna zdecydował się na sprzedaż internetową. Nowa marka Media-Saturn Holding ma nosić nazwę Web Shop.

Holding już od zeszłego roku zapowiadał wejście na rynek zakupów online. Plany podboju rynku handlu elektronicznego były jednak sukcesywnie odkładane. Jednak teraz niemiecki koncern wreszcie zdecydował się na krok w kierunku otworzenia swojego sklepu internetowego.

Jak podaje niemiecki dziennik, sposobem na osiągnięcie zamierzonego celu ma być nowa marka - Web Shop. Ma ona być niezależna wobec Saturna i Media Markt - które jak pokazuje praktyka nie osiągają sukcesów na polu wielokanałowej dystrybucji.

Według informacji podanych przez "FAZ", niemiecki holding od dłuższego czasu prowadzi rozmowy z serwisem Redcoon w sprawie jego przejęcia. Sklep ten specjalizuje się w sprzedaży elektroniki użytkowej. Jego założycielem jest były menedżer Media Markt Reiner Heckel. Serwis od 2008 roku jest dostępny także na polskim rynku, gdzie z roku na rok poprawia swoje wyniki sprzedażowe.

Eksperci wskazują na to, że wejście Media-Saturn Holding na rynek sklepów internetowych zmusi holding do zmiany swojej polityki.Dotychczas każdy sklep sam określał swój asortyment oraz ceny poszczególnych produktów. Dzięki temu ten sam artykuł w każdym markecie mógł posiadać inną cenę.

Nie jest jeszcze znana premiera sklepu internetowego Web Shop. Wiadomo tylko, że MSH chciałoby aby miał on swoją premierę jeszcze w tym roku.