Mecze UEFA na platformie ipla

Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA będzie można bezpłatnie obejrzeć na platformie ipla. Dostępne będą zarówno relacje na żywo jak i powtórki z wybranych spotkań.

Użytkownicy internetowej platformy multimedialnej ipla (dostępnej po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania) będą mogli obejrzeć wszystkie mecze rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA. Na żywo kibicować będzie można wybranym spotkaniom, wszyskie pozostałe mecze Redefine (właściciel platformy) udostępni na platformie w formie powtórek.

W sumie w sezonie 2009/2010 ipla pokaże kilka tysięcy rozgrywek sportowych. Wśród nich znajdzie się między innymi piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, boks i wyścigi żużlowe. Wydarzenia sportowe udostępniane są w specjalnie utworzonym i bezpłatnym kanale tematycznym IPLA SPORT.

Liga Mistrzów UEFA i Liga Europejska UEFA będą kolejnymi dużymi wydarzeniami sportowymi transmitowanymi przez ipla. Pierwszym projektem były realizowane rok temu transmisje z mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2008. Była to wówczas pierwsza w Polsce internetowa transmisja zrealizowana na taką skalę (wg statystyk Redefine obejrzało ją ponad 100 000 widzów).

Ipla, oprócz transmisji na żywo wydarzeń sportowych i rozrywkowych, udostępnia także obszerną bazę materiałów VOD (seriale, koncerty, programy telewizyjne). Wzbogacona narzędziami społecznościowymi umożliwia komunikację na żywo i wspólne uczestniczenie widzów programów w transmisji. Instalacja ipla jest bezpłatna, można ją pobrać ze stronyhttp://www.ipla.pl . Autorem i właścicielem aplikacji jest firma Redefine powołana przez właściciela Telewizji POLSAT w celu wprowadzania formatów telewizyjnych do internetu.

Źródło: Redefine