Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Mauritius: bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym państwie

Mauritius to niezależne od 1968 roku państwo leżące na Oceanie Indyjskim. Mieszka w nim niemal 1,2 miliona osób - więcej niż w jakimkolwiek (prócz Warszawy) polskim mieście. Leżąca w Afryce republika chce wykorzystać najnowsze technologie do przyciągnięcia większej liczby turystów - Mauritius od trzech lat połączony jest z kontynentem światłowodem, a do końca roku na całej wyspie możliwy będzie bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Akcja nie jest tak trudna, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać - wyspa ma zaledwie nieco ponad sześćdziesiąt kilometrów długości. Za uruchomienie na jej obszarze bezprzewodowego dostępu do Internetu ma odpowiadać ADB Networks. Zdaniem Rizwana Rahima, szefa firmy, dla ADB Networks będzie to doskonały test przed wkroczeniem z inwestycjami na główny, afrykański kontynent.

Jak twierdzi Deelchand Jeeha, Minister Technologii Informatycznych i Telekomunikacji Mauritiusa, do końca roku państwo powinno stać się "cyber-wyspą". Gdyby plan się powiódł, byłaby to szansa na przyciągnięcie do kraju olbrzymiej rzeszy turystów, którzy chcieliby odpocząć mając jednak równocześnie dostęp do firmowej poczty i będąc na bieżąco ze sprawami należącego do nich przedsiębiorstwa. A wiadomo, że większa ilość odwiedzających wyspę oznaczałaby szerszy strumień gotówki i nowe miejsca pracy.