Mark Zuckerberg z własną kreskówką i komiksem

W kinach wciąż można oglądać film Social Network, w którym przedstawiona jest postać Marka Zuckerberga. Do tego obrazu już wkrótce dołączy animacja oparta na komiksie o twórcy Facebooka.

Mark Zuckerberg z własną kreskówką i komiksem
Mark Zuckerberg z własną kreskówką i komiksem

Zuckerberg tym razem w telewizji i na papierze

Firma Hayden 5 Media ogłosiła, iż zamierza stworzyć film animowany, opowiadającą historię Marka Zuckerberga. Ma on bazować na komiksie Bluewater Production, który również koncentruje się na życiu i karierze twórcy Facebooka. Premiera historyjki obrazkowej zatytułowanej "Mark Zuckerberg: Creator of Facebook" odbędzie się już w grudniu tego roku.

W tej chwili nie wiadomo niestety, kiedy dokładnie swoje dzieło pokaże światu Hayden 5 Media. Przedstawiciele firmy zdradzili jedynie, że wyglądem ma ono przypominać film A Scanner Darkly (Przez Ciemne Zwierciadło) będący adaptacją powieści Philipa K. Dicka.

Czy na tym skończy się komiksowa i telewizyjno-filmowa kariera Marka Zuckerberga? Można zakładać, że nie. Wystąpił on nawet jako gość w jednym z odcinków Simpsonów, a ciągły rozwój Facebooka zapewne przyciągnie na kolejnych chętnych, marzących o tym, by móc opowiedzieć historię najmłodszego miliardera świata.