Maria Szarapowa prezentuje "komórkową" sukienkę idealną do pubu

Znana tenisistka, Maria Szarapowa, zaprezentowała w Londynie nową kolekcję ubrań powstałą na bazie współpracy pomiędzy firmą Sony Ericsson i szkołą London College of Fashion.

Maria Szarapowa prezentuje "komórkową" sukienkę idealną do pubu

Maria Szarapowa i Georgie Davies prezentują "komórkową" sukienkę (źródło: zimbio.com)

Nowa kolekcja została zaprojektowana przez studentów szkoły London College of Fashion (LCF) i powstała dzięki współpracy z firmą Sony Ericsson. Efekty tego projektu mającego na celu "pogłębienie relacji pomiędzy nowoczesną technologią a modą" zostały zaprezentowane w oknach londyńskiego domu towarowego Liberty przez ambasadora marki firmy Sony Ericsson, znaną tenisistkę Marię Szarapową.

Zwycięski okazał się projekt 20-letniej studentki Georgie Davies. Jest nim elegancka sukienka koktajlowa, która wzbogacona została interaktywnym motywem (idącym od prawego ramienia do pasa) inspirowanym przez skrzydła motyla. Komunikuje się ona bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth z telefonem i informuje, poprzez rozświetlenie wspomnianego motywu, o nadchodzącym połączeniu. Dzięki temu sukienka powinna rozwiązać problem z głośnymi miejscami (takimi jak puby czy bary), w których często nie mamy możliwości usłyszenia dzwoniącego telefonu.