Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Nasza-Klasa.pl zdobywa 4. miejsce w zestawieniu witryn o największym zasięgu. Z zestawienia według poświęconego przez użytkowników czasu wypada Bearshare.pl, który miesiąc temu utrzymywał się na 17. pozycji. W rankingu według miesięcznej liczby odsłon pojawiła się kolejna gra przeglądarkowa, czyli Ikariam.pl - to najważniejsze zmiany w najnowszym Megapanelu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius są publikowane z dwumiesięcznym opóźnieniem, które jest spowodowany m.in. długotrwałą analizą danych statystycznych dotyczących populacji internautów, przygotowywanych przez firmę SMG/KRC.

Nasza-Klasa znowu awansuje i jest to kolejny wielki skok - z 6. na 4. miejsce. Tym samym za plecami najpopularniejszego serwisu społecznościowego zostają dwaj giganci polskiego internetu: Interia.pl i Allegro.pl. Z zestawienia wypada Ceneo.pl, które jeszcze miesiąc temu miało 17,83% rynku i mogło szczycić się tytułem lidera wśród porównywarek cen. Grupa IDG wznosi się na 15 pozycję. Na zasięgu traci lekko YouTube, które w lutym miało 46,15%.

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu ze względu na liczbę odsłon na wysokiej 11. pozycji zadebiutował Ikariam.pl - kolejna już w zestawieniu gra przeglądarkowa. Miesiąc temu pojawił się tu również Travian.pl, który obecnie utrzymuje wysoką 8. pozycję. Wysokie miejsca witryn tego typu wynikają z formy rozgrywki, która wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i wyświetlenia wielu stron w przeglądarce. Z 16. na 19. pozycję spadają Plemiona.pl. W zestawieniu nie pojawiła się Grupa Gratka. Oprócz drobnych przetasowań wewnątrz stawki, bez większych zmian w marcowym rankingu miesięcznej liczby odsłon.

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Jeszcze w lutym pisaliśmy, że zauważalne jest osłabienie się dynamiki wzrostu Naszej-Klasy.pl. Mimo że serwis wciąż przyciąga nowych użytkowników, to najwyraźniej ci, którzy mają tam konta już od pewnego czasu, spędzają na nich coraz mniej godzin w miesiącu. W tym zestawieniu Nasza-Klasa spada na, wciąż bardzo silne, trzecie miejsce. Na pozycje lidera wkroczyło z powrotem Google, nie osiągając jednak liczby godzin, którą Nasza-Klasa miała na tej samej pozycji w zeszłym miesiącu. W pierwszej dwudziestce wciąż utrzymuje się opisywany miesiąc temu Travian.pl. Z zestawienia wypadł natomiast Bearshare.pl, który miesiąc temu utrzymywał się na 17. pozycji. - czyżby naloty policji wpływały coraz bardziej na postępowanie użytkowników P2P?

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Pierwsze trzy komunikatory w rankingu: Gadu-Gadu, Skype i Tlen tracą nieco na zasięgu. Nowych użytkowników zdobywa natomiast MSN messenger ze stajni Microsoftu. Na 13. z 11. miejsca spada komunikator Flircik.

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce