Majowy ranking serwisów tematycznych

Bardzo dobrymi wynikami serwisów pochwalić się może o2.pl. Portal odnotował udane debiuty zarówno w kategoriach "BIZNES, FINANSE, PRAWO", "BUDOWNICTWO I NIERUCHOMOŚCI" jak i "SPORT". Utraconą pozycję w kategorii "TURYSTYKA" odrabia Interia.pl, a Wykop.pl zajmuje 14 miejsce wśród witryn zakwalifikowanych do rankingu "INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA". Wysoko w "NOWYCH TECHNOLOGIACH" debiutuje naglos.pl - serwis od Gadu-Gadu. Prezentujemy najświeższe dane Megapanel PBI/Gemius za miesiąc maj.

Informujemy, że Internet Standard publikuje jedynie wyniki dostarczane przez PBI/Gemius. O przyporządkowaniu każdego z serwisów do odpowiedniej kategorii tematycznej decyduje Rada Badania PBI. O to najpopularniejsze polskie witryny w dwunastu kategoriach tematycznych.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

Onet.pl zwiększa wciąż zasięg, mimo że jest już na pozycji lidera stawki. Pogłębia to i tak już sporą przepaść między Onetem a Wirtualną Polską oraz Gazetą, ponieważ te dwa serwisy tracą nieco publiczności. TVP - informacje zaliczyło duży skok z 10 na 7 pozycję (dodatkowe 2,5% zasięgu). Również Wykop.pl awansuje z 18 miejsca na 14.

Majowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Kategoria kultura i rozrywka - ten ranking praktycznie do 13 miejsca pozostał bez zmian. Stawce przewodzi youtube.pl, który jako jeden z nielicznych serwisów zwiększył zasięg. Serwisy z grami on-line, które jeszcze miesiąc temu zyskiwały na popularności, obecnie nieco tracą.

Majowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MOTORYZACJA

Grupa Gratka - serwisy motoryzacyjne awansuje z 4 na 3 pozycję. W przyszłych miesiącach okaże się, czy wprowadzona niedawno zmiana layoutu wpłynie na popularność tego serwisu.

Z 7 na 8 spada o2.pl, dla którego maj generalnie nie był miesiącem sukcesów, jeżeli chodzi o kategorię Motoryzacja. Z 8. na 9. spada Grupa Trader, czyli ostatnia wielka inwestycja Agory.

Majowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA, BIZNES, FINANSE, PRAWO

2,34% zasięgu traci Bankier.pl i dlatego też przepuszcza na 3 pozycję Wirtualną Polskę. Duży spadek z 10. na 15. pozycję odnotował expander.pl, a z zestawienia wylatują płatności.pl. Pojawiają się natomiast serwisy biznesowe ze stajni o2 - czyżby nowe pole działania dla gracza, który kojarzony jest raczej z tabloidami?

Majowy ranking serwisów tematycznych
Aktualizacja: 23 lipca 2008 10:36

Ze względu na pomyłki, które wkradły się do naszego zestawienia, wyniki Megapanelu publikujemy z drobnym opóźnieniem.