Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Prezentujemy majowe wyniki popularności tematycznych witryn internetowych odwiedzanych przez polskich internautów, pochodzące z badania Megapanel PBI/Gemius. Informujemy, że za przydział serwisów do 12 kategorii tematycznych odpowiada Rada Badania Megapanel PBI/Gemius. Wśród zmian- serwisy tematyczne Wirtualnej Polski po chwilowej nieobecności wracają do rankingu w kategorii Budownictwo i Nieruchomości oraz Edukacja.

Kategoria Informacja, Publicystyka, Media

W majowym zestawieniu po raz pierwszy osobno przedstawia się statystyki stacji TVN i TVN24. W ubiegłym miesiącu oba serwisy osiągnęły zasięg 7,87%, a liczba odsłon wynosiła niemal 22 mln. Według majowego rankingu bardziej popularny jest serwis TVN24 z zasięgiem 4,4%, jednak do najlepszego serwisu stacji telewizyjnych TVP to jeszcze niemal o 6 pkt proc. za mało.

Nieznacznie wzrósł zasięg oraz liczba użytkowników (real users) czterech liderów rankingu. Na prowadzeniu niezmiennie serwisy informacyjne Onetu z zasięgiem 36,6%.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Kultura i Rozrywka

Według majowego rankingu na drugie miejsce w kategorii Kultura i Rozrywka powróciły po dwóch miesiącach przerwy serwisy rozrywkowe Wirtualnej Polski, za nimi znalazły się serwisy o2.pl. Jednak różnica między nimi to zaledwie 0,3%. Nadal zdecydowanie prowadzą serwisy rozrywkowe Onetu z zasięgiem ponad 40%.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Motoryzacja

Bez zmian w czołówce w kategorii Motoryzacja. Serwisy motoryzacyjne Interii.pl, podobnie jak w kwietniu plasują się na 2 miejscu, zwiekszyły swój zasięg o 2 pkt proc. Jednak z zasięgiem 12,56% nie może jeszcze zagrażać liderowi OtoMoto, który ma go ponad 20%. Nieznaczny wzrost zanotowały niemieckojęzyczne serwisy oferujące kupno samochodu- Mobile.de (skok z 10 na 6 miejsce) oraz AutoScout24 (wzrost zasięgu o 0,6%).

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Niemal każdy serwis z pierwszej dziesiątki w tej kategorii odnotował nieznaczny spadek zasięgu. Spowodowało to zmiany w pierwszej piątce, na trzecią pozcyję wysunęły się serwisy biznesowe Money.pl, które awansowały z piątego miejsca w kwietniu.

Ciekawie wygląda walka serwisów z informacjami dotyczącymi mediów. Grupa Mediarun.pl znalazła się na 12 pozycji (zyskała 0,47 pkt proc. w stosunku do kwietnia) i wyprzedziła serwis WirtualneMedia.pl (strata 1,12 pkt proc. w stosunku do kwietnia).

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Nadal na pierwszym miejscu dominują w tej kategorii serwisy Gazety.pl z zasięgiem identycznym jak w kwietniu- 6,21%. Po miesięcznym niebycie w pierwszej dwudziestce do rankingu powróciły serwisy Wirtualnej Polski. Z zasięgiem 0,91% zajęły 16 miejsce.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Edukacja

Każdy serwis edukacyjny liczący się w pierwszej dwudziestce zaliczył nawet kilkuprocentowy wzrost. Być może jest to związane z tym, że w maju zaczyna się okres wzmożonej nauki w związku z bliżającym sie końcem roku szkolnego i sesją egzaminacyjną na studiach.

Majowy ranking serwisów tematycznych
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.