Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Sport

Nieznaczne spadki zanotowały serwisy sportowe najpopularniejszych w Polsce portali, które nadal zdecydowanie dominują w tej kategorii. Kolejność w pierwszej dziesiątce pozostała bez zmian w porównaniu z kwietniem. Drobne zmiany nastąpiły w drugiej dziesiątce. Eurosport zanotował spadek z 10 na 14 miejsce, tracąc 0,15% zasięgu.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Styl Życia

Niewielki wzrost liczby użytkowników zanotowały serwisy lifestylowe dużych portali. Do rankingu powróciła na 20 miejscu przychodnia.pl. Debiutujący w kwietniu kozaczek.pl, mimo że zyskał 0,2% zasięgu to i tak spadł z 11 na 14 pozycję.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Turystyka

Do tej kategorii zalicza się, oprócz serwisów turystycznych, także e-mapy, które z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większą popularnością. Stałe wzrosty zasięgu notują szukacz.pl-mapy, map24, targeo.pl. W maju jedynie Google Maps zanotował mniejszy zasięg w porównaniu do marca.

Duży wzrost zasięgu odnotował serwis eholiday.pl, który awansował z pozycji ósmej w kwietniu (z zasięgiem 2,83%), na trzecią w maju (zasięg 4,97%).

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Nowe Technologie

Bardzo dobry miesiąc zanotował serwis rapidshare.com, który powrócił po kilku miesiącach do dwudziestki najlepszych witryn w swojej kategorii. Rapidshare, który jest darmową składnicą plików w internecie, zajął 3 miejsce z zasięgiem 8,4%. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że serwis nie jest objęty audytem site-centric.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Praca

Nadal zauważalna jest ostra rywalizacja pomiędzy dwoma głównymi rozgrywającymi w tej kategorii- między Pracuj.pl a serwisami z ofertami pracy Gazety.pl. W maju Pracuj.pl odwiedziło ponad 1,5 mln internautów, a serwis Gazety niemal 1,3 mln. O 1 punkt proc. zyskały serwisy Interii związane z rekrutacją.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Społeczności

MojaGeneracja Gadu-gadu zajęła 6 miejsce oraz zwiększyła swój zasięg w porównaniu z kwietniem o niemal 2%. Warto dodać, że Gadu-Gadu S.A na początku lipca przejęło serwis Fora.pl. Gdyby obydwa serwisy były liczone w maju jako całośc, ich zasięg wyniósłby aż 18,87%.

Jednak liczba odsłon wygenerowanych przez użytkowników MojejGeneracji pozostaje daleko w tyle za pierwszą piątką. Podobnie jak w poprzednich miesiącach Grupa Fotka.pl (zajmująca nadal 3 miejsce) jest bezkonkurencja, jeśli chodzi o liczbę odsłon przypadającą na jednego użytkownika - w maju było to 630.

Majowy ranking serwisów tematycznych

Zobacz także:

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Majowe wyniki Megapanelu- najpopularniejsze witryny w Polsce

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.