Magia hazardu i randek online

W tym roku internauci wydadzą 3,1 mld USD na gry hazardowe w Internecie. Co ciekawe, taka forma rozrywki jest w Stanach Zjednoczonych nielegalna – wskazuje eMarketer.

Internetowe strony poświęcone grom hazardowym cieszą się na nowym kontynencie bardzo dużym zainteresowaniem. Znacząco wzrasta ilość pieniędzy wydawana na tego typu uciechy. EMarketer prognozuje, że w tym roku internauci na hazard wydadzą 3,1 mld USD. Wydatki zwiększą się o 600 mln USD w porównaniu z rokiem ubiegłym i o 750 mln USD w porównaniu z 2001. Warto zaznaczyć, że Stany Zjednoczone zabraniają na swoim terytorium otwierania serwisów poświęconych hazardowi.

W tym roku znacząco wzrosną również wydatki na treści związane z następującymi sektorami: muzycznym, sportowym, gier online, wiadomości. Na dostęp do tych treści wydamy 950,4 mln USD w 2003 roku. Jest o to prawie połowę więcej niż dwa lata temu.

Przychody z serwisów pornograficznych mają w tym roku być o wiele mniej oszałamiające niż w roku poprzednim. EMarketer wskazuje, że o wiele większą dynamikę wzrostu w przychodach zanotują witryny czy portale poświęcone randkom i spotkaniom (w 2003 roku wydatki na takie serwisy mają wynieść 448 mln USD).