Maciej Zegan: bez komputera ani rusz!

"Internet wykorzystuję przede wszystkim do kontaktu z ludźmi - kibicami, czy przyjaciółmi, którzy odwiedzają moją stronę. Dzięki informacjom z Internetu mogę się również sporo dowiedzieć, np. o swoim kolejnym przeciwniku" - mówi w rozmowie z PCWK Online Maciej Zegan - bokser, Mistrz Świata WBF, Międzynarodowy Mistrz Polski oraz Interkontynentalny Mistrz Federacji WBO.

Czy korzystasz na co dzień z komputera?

Niestety, na razie jeszcze czekam na komputer, na laptopa. Już się nie mogę doczekać, bo wiadomo, że bez komputera dzisiaj ani rusz.

Maciej Zegan

Maciej Zegan

Maciej Zegan - bokser, Mistrz Świata WBF, Międzynarodowy Mistrz Polski oraz Interkontynentalny Mistrz Federacji WBO.

Przygodę z boksem rozpoczął w wieku 11 lat w Gwardii Wrocław. Obecnie związany z warszawską Grupą Promotorską Boksu Zawodowego - Hammer KnockOut Promotions. Na ringu zawodowym stoczył 32 pojedynki, z czego 18 skończył przed czasem.

Pierwszy Polak na stałe mieszkający w Polsce, który zdobył tytuł Mistrza Świata w boksie zawodowym. Na co dzień mieszka z żoną i córką we Wrocławiu.

Jakie strony najczęściej odwiedzasz?

Chyba swoją własną (śmiech). Mówiąc poważnie mam bardzo mało czasu na serfowanie po Internecie - całe dni zajmują mi treningi, zgrupowania, przygotowywanie posiłków wedle ściśle określonych przepisów, itp.

Do czego wykorzystujesz, lub chciałbyś wykorzystywać Internet?

Przede wszystkim do kontaktu z ludźmi. Kibicami, przyjaciółmi, którzy odwiedzają moją stronę. Dzięki informacjom z Internetu mogę się również sporo dowiedzieć, np. o swoim kolejnym przeciwniku.

Czy komputer służyłby ci wyłącznie do pracy?

Nie, oczywiście, to jest też fajna zabawka. Na razie rozrywkę zapewnia mi PlayStation, które zabieram ze sobą nawet na zgrupowania.

Czy w grach komputerowych odnosisz podobne sukcesy, jak na realnym ringu?

Nie do końca. Najbardziej lubię wyścigi samochodowe, więc jest to trochę inna dyscyplina.