Maciej Żak wiceprezesem Grupy Onet.pl

Wraz z początkiem marca br. Maciej Żak objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu Grupy Onet.pl odpowiedzialnego za kluczowe departamenty produktowe Onetu - Portal oraz Społeczności.

Maciej Żak nadal będzie odpowiedzialny za rozwój lokalizatora internetowego Zumi.pl oraz najnowszy projekt Grupy - powstały we współpracy z TVN i Warner Bros - OnetVOD. Do jego zadań będzie od teraz należał również nadzór nad portalem i społecznościami. Dotychczas portal podlegał bezpośrednio pod Łukasza Wejcherta.

Maciej Żak (35 lat) jest związany z Grupą ITI od 1999 r., gdzie pracował nad projektami inwestycyjnymi i strategia rozwoju biznesu, kolejno jako Project Manager, Business Development Manager, a w końcu jako Head of Business Development. Od 2006 roku w Zarządzie Grupy Onet.pl na stanowisku Członka Zarządu, odpowiedzialnego za New Business Development, uczestniczył w tworzeniu i realizacji strategii Onet.pl

Maciej Żak wiceprezesem Grupy Onet.pl
W skład Zarządu Grupy Onet.pl wchodzą również Łukasz Wejchert Prezes Zarządu, Robert Bednarski, Wiceprezes oraz Paweł Leżański, CTO i Członek Zarządu.

Warto dodać, że w połowie 2009 r. zarząd Onetu uszczuplił się o Grzegorza Wójcika, który objął później stanowisko dyrektora IT w Grupie Allegro.