MTV sprzedaje muzykę

W tym tygodniu ma zostać uruchomione najnowsze przedsięwzięcie stacji MTV - internetowy sklep muzyczny o nazwie Urge. Serwis, który najprawdopodobniej wystartuje w środę, ma być silnie zintegrowany z odtwarzaczem Windows Media Player 11.

Urge będzie działał na zasadzie subskrypcji - za 9,95 USD miesięcznie jego użytkownicy będą mogli odsłuchiwać na swoich komputerach nieograniczoną liczbę piosenek i płyt z katalogu Urge, zawierającego ponad 2 mln utworów. Za dodatkowe 5 USD możliwe będzie kopiowanie plików do pamięci odtwarzacza (oczywiście, będą one zabezpieczone systemem DRM Microsoftu). Użytkownik będzie mógł odtwarzać piosenki tak długo, jak długo będzie subskrybentem Urge. Oprócz tego MTV zamierza prowadzić standardową sprzedaż piosenek - kosztować mają po 0,99 USD za jeden plik. W ofercie serwisu mają pojawić się także wideoklipy.

Przedstawiciele MTV mówią, że ich sklep ma się wyróżniać na rynku dużą liczbą premierowych i koncertowych nagrań, a także zaawansowanymi mechanizmami wyszukiwawczymi. Serwis oferować ma m.in. ok. 500 playlist prezentujących zróżnicowane style muzyczne, a także kilkadziesiąt blogów poświęconych muzyce.

Więcej informacji: Urge.