Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

MSN Music Web - muzyczny sklep otwarty

Na rynku cyfrowych zakupów muzyki pojawił się kolejny gracz - Microsoft. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, własny muzyczny sklep internetowy koncernu z Redmond, został właśnie uruchomiony.

MSN Music Web - muzyczny sklep otwarty

MSN Music Web - internetowy sklep muzyczny koncernu Microsoft

Na razie usługa jest jeszcze w fazie testowej, ale jak zapowiada Rob Bennett, z MSN Entertainment, finalna wersja MSN Music Web zostanie oddana do użytku już w październiku. W tej chwili w zasobach sklepu znajduje się ponad 500 tysięcy utworów (do października ma być ich milion) zakodowanych w formacie WMA w jakości 256 kbps i zabezpieczonych systemem kontroli praw autorskich DRM. Do korzystania z MSN Music Web nie jest wymagane zainstalowanie jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania - sklep dostępny jest z poziomu witryny internetowej. Wystarczy nam jedynie odtwarzacz Windows Media Player od wersji 7.1.

Ceny poszczególnych utworów nie odbiegają od propozycji konkurencji - 0,99 USD za utwór i około 10 USD za cały album. Zakupione pliki możemy pobierać na nasz komputer (przesłać na maksymalnie 5 komputerów), zapisywać na płyty CD (playlista maksymalnie 7 razy) oraz przenosić na kompatybilne odtwarzacze (oczywiście wszystko w ramach DRM). MSN Music Web nie wymaga wykupywania jakiejkolwiek subskrypcji. Płatności dokonujemy kartą kredytową po zarejestrowaniu się w serwisie.

W najbliższych dniach pojawić ma się także finalna wersja odtwarzacza Windows Media Player 10, z poziomu którego również będziemy mogli uzyskać dostęp do internetowego sklepu muzycznego MSN Music Web.

Więcej informacji: MSN Music Web