MSN Music Web - muzyczny sklep otwarty

Na rynku cyfrowych zakupów muzyki pojawił się kolejny gracz - Microsoft. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, własny muzyczny sklep internetowy koncernu z Redmond, został właśnie uruchomiony.

MSN Music Web - muzyczny sklep otwarty

MSN Music Web - internetowy sklep muzyczny koncernu Microsoft

Na razie usługa jest jeszcze w fazie testowej, ale jak zapowiada Rob Bennett, z MSN Entertainment, finalna wersja MSN Music Web zostanie oddana do użytku już w październiku. W tej chwili w zasobach sklepu znajduje się ponad 500 tysięcy utworów (do października ma być ich milion) zakodowanych w formacie WMA w jakości 256 kbps i zabezpieczonych systemem kontroli praw autorskich DRM. Do korzystania z MSN Music Web nie jest wymagane zainstalowanie jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania - sklep dostępny jest z poziomu witryny internetowej. Wystarczy nam jedynie odtwarzacz Windows Media Player od wersji 7.1.

Ceny poszczególnych utworów nie odbiegają od propozycji konkurencji - 0,99 USD za utwór i około 10 USD za cały album. Zakupione pliki możemy pobierać na nasz komputer (przesłać na maksymalnie 5 komputerów), zapisywać na płyty CD (playlista maksymalnie 7 razy) oraz przenosić na kompatybilne odtwarzacze (oczywiście wszystko w ramach DRM). MSN Music Web nie wymaga wykupywania jakiejkolwiek subskrypcji. Płatności dokonujemy kartą kredytową po zarejestrowaniu się w serwisie.

W najbliższych dniach pojawić ma się także finalna wersja odtwarzacza Windows Media Player 10, z poziomu którego również będziemy mogli uzyskać dostęp do internetowego sklepu muzycznego MSN Music Web.

Więcej informacji: MSN Music Web