MSN Messenger 7.5 w beta testach

Mała grupa betatesterów otrzymała w tym tygodniu najnowszą wersję beta komunikatora internetowego Microsoftu. MSN Messenger 7.5 (build 160) nie jest na razie dostępny dla szerszego grona internautów, zatem w kwestii możliwości programu trzeba polegać na zdaniu osób testujących.

Najnowsza wersja aplikacji została wyposażona w kilka drobnych usprawnień, w tym możliwość nagrywania krótkich klipów dźwiękowych, które można przesyłać jako wiadomości. Kolejnym dodatkiem ma być animowane tło w oknie rozmów oraz ulepszony interfejs (w tym nowe nazwy przycisków i nowy wygląd ekranu rejestracji).

Wiadomości dźwiękowe nie mogą trwać dłużej niż 15 sekund, a po przesłaniu do odbiorcy nie są odtwarzane automatycznie. Ponadto obaj rozmówcy musza używać tej samej wersji komunikatora - 7.5.

Cóż takiego nowatorskiego w animowanym tle konwersacji, zapytają niektórzy? Otóż Microsoft odpowiada - rozwiązanie to ożywi nieco prowadzone rozmowy. Na razie MSN Messenger 7.5 oferuje dwa animowane tła (tykający zegar i pływająca ryba), jednak zapowiada, że wkrótce dołączą do nich kolejne animacje.

Data premiery finalnej wersja klienta MSN Messenger 7.5 nie jest jeszcze znana.

My tymczasem zapraszamy do odwiedzin sekcji "Liga Polskich Programów", w której możecie zagłosować na najlepszy, Waszym zdaniem, komunikator.

Więcej informacji: MSN.