Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

MS: kolejny patch dla SP2

Od chwili udostępnienia Service Packa 2 dla Windows XP wielu użytkowników zmagało się z problemem, polegającym na 'wieszaniu' się systemu podczas instalowania dodatku. Microsoft zdołał wreszcie zidentyfikować źródło problemu - okazała się nim niewielka, ukryta aplikacja reklamowa - TV Media.

Service Pack 2 - zwalnia czy przyspiesza?

Wraz z udostepnieniem ostatniego pakietu poprawek dla systemu Windows XP, rozpoczęły się testy wydajności, mające na celu sprawdzenie, czy komputer zaktualizowany o Service Pack 2 pracuje wolniej czy też szybciej od swojego poprzednika - Service Packa 1. Serwis ShortMedia przeprowadził jeden z takich testów, który wykazał cztery dodatkowe procesy systemowe oraz zwiększone zużycie pamięci po zainstalowaniu Service Packa 2.

Próby uaktualnienia o SP2 systemu, w którym zainstalowanym był ten program za każdym razem kończyły się wyświetleniem komunikatu, że nastąpił poważny błąd i system zostanie zamknięty by uniknąć uszkodzenia komputera. Przez długi czas Microsoft nie był w stanie określić, co dokładnie powoduje ów problem - jednak skutecznym sposobem na usunięcie go okazało się zalecenie klientom, by przed próbą zainstalowania SP2 usunęli z komputera wszelkie oprogramowania szpiegowskie (TV Media często identyfikowany jest jako spyware - mimo, iż na zainstalowanie tego programu użytkownik musi wyrazić zgodę).

Problem jednak w tym, że TV Media to dla wielu użytkowników przydatny program i wiele osób wcale nie miało zamiaru go usuwać. Dlatego Microsoft opracował uaktualnienie, które pozwolą na zainstalowania SP2 w systemie, w którym zainstalowano już TV Media.

Najnowsze uaktualnienie dla systemu Windows XP można pobrać za pośrednictwem mechanizmu WindowsUpdate.