MPAA pozywa piratów dzięki logom z BitTorrenta

Reprezentująca amerykańskie koncerny filmowe organizacja MPAA pozwała do sądu kolejnych 286 użytkowników sieci P2P, podejrzewanych o nielegalne udostępnianie filmów w Internecie. Przedstawiciele MPAA poinformowali, że pozwani to użytkownicy kilku zamkniętych w tym roku serwisów bittorentowych - m.in. LokiTorrent.

MPAA już wcześniej zapowiadała, że będzie pozywać użytkowników zamykanych w wyniku jej działań serwisów udostępniających odnośniki do filmów w sieci BitTorrent. W lutym organizacja uzyskała zgodę sądu w Teksasie na przejęcie logów serwisu LokiTorrent (o jego zamknięciu pisaliśmy w tekście "Ostatni bastion padł - LokiTorrent zamknięty")

"Po raz kolejny ostrzegamy internetowych złodziei filmów - nie ukryjecie się" - grzmi w oświadczeniu wydanym z okazji złożenia pozwów John Malcom, wiceprezes MPAA. Organizacja zapowiedziała również składanie kolejnych pozwów, przygotowanych na podstawie przejętych logów serwisów BitTorrentowych.

Warto przypomnieć, że na początku tego roku MPAA rozpoczęła zdecydowane działania przeciwko serwisom udostępniającym odnośniki do plików w sieci BitTorrent. W ciągu kilku pierwszych miesięcy 2005 r. z Internetu zniknęły m.in. serwisy SuprNova, LokiTorrent, UK-Torrents.com czy Torrentz.com (część z nich zamknęła policja, część decyzję o zakończeniu działalności podjęła samodzielnie, w obliczu presji ze strony MPAA).