MPAA poluje na piratów

Stowarzyszenie Motion Picture Association of America, zrzeszające amerykańskie koncerny filmowe, rozpoczęło szeroko zakrojoną operację, której celem jest walka z serwisami, nielegalnie udostępniającymi filmy w Internecie. Jak do tej pory zlikwidowano już kilka serwisów, oferujących odpłatnie możliwość pobierania z Sieci najnowszych przebojów kinowych.

Głównym celem MPAA są serwisy internetowe, które, podtrzymując pozory legalności, ewidentnie łamią prawo, oferując klientom płatny dostęp do nielegalnych kopii filmów. W ten sposób działają m.in. firma Click Enterprises czy serwis Downloadmuch.com - za stałą, miesięczną opłatą oferowały one internautom możliwość nielimitowanego pobierania filmów oraz gier. Przedstawiciele MPAA mówią jednak, że podobnych serwisów jest znacznie więcej - ich zdaniem, działają one wyjątkowo nieuczciwie, ponieważ ich klienci z reguły są przekonani, że serwis działa legalnie.

Jak do tej pory stowarzyszenie wysłało już kilkadziesiąt listów do przedstawicieli takich serwisów, działających w USA, Azji oraz Europie - MPAA domaga się od nich natychmiastowego zakończenia nielegalnej działalności. Jeśli nie przyniosą one spodziewanego efektu, stowarzyszenia zamierza podjąć stosowne kroki prawne.