MCI szuka dobrych pomysłów

MCI Management SA zamierza w latach 2006-2007 przeznaczyć na nowe inwestycje około 40 mln zł oraz zrealizować od 6 do 12 projektów. Właśnie szuka dobrych projektów, w które mógłby zainwestować.

Tomasz Czechowicz, prezes zarządu funduszu MCI Management, ogłosił trzecią edycję programu partnerskiego Anioł Biznesu 3.0 podczas szóstego Kongresu European Business Angels Network odbywającego się dziś w Pradze.

MCI zainteresowane jest inwestycjami w takie obszary jak Internet, E-commerce, Web2.0, Digital Content, Digital Entertaiment, Mobile Internet, Wireless, Biotechnologia, Life Science, Software Development.

Celem programu Anioł Biznesu jest pozyskiwanie atrakcyjnych projektów inwestycyjnych na rynkach Polski, Czech, Rumunii i Ukrainy. Program jest adresowany do firm doradczych i konsultingowych oraz osób, posiadających doświadczenie biznesowe, a także kontakty z przedsiębiorstwami lub przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani pozyskaniem finansowania typu venture capital / private equity oraz koinwestowaniem wraz z funduszem.

W efekcie poprzedniej edycji programu fundusz zdecydował się na inwestycję w sklep internetowy Hoopla.pl.

Internetowy portfel MCI

Bankier.pl - portal finansowy,

Travelplanet.pl - internetowe biuro podróży,

Iplay.pl - muzyczny sklep internetowy,

Hoopla.pl - sklep internetowy AGD/RTV,

DomZdrowia.pl - apteka internetowa.

- Nowym elementem programu jest płacenie za projekty. Zgłoszenie projektu jest wynagradzane na poziomie pomiędzy 1000 do 5000 euro. Kryterium jest jedno: musi to być projekt faktycznie atrakcyjny dla funduszu potwierdzony podpisaniem listu intencyjnego - wyjaśnia zasady programu Andrzej Jasieniecki, dyrektor inwestycyjny funduszu MCI Management SA.

MCI Management w okresie 1999-2005 dokonał 22 inwestycji. Na dzień 1 kwietnia 2006 holding posiada 15 spółek portfelowych.

Więcej: MCI.pl/aniol